Zašto se Google baš tako naziva?
Nekada su nam informacije bile tako nedostižne. Morali smo redovno da čitamo dnevnu štampu, časopise, pratimo informativne emisije ili da znamo nekoga ko zna nekoga. Danas, zahvaljujući Google-u, sve što nas interesuje možemo saznati bez ikakvog napora, jer nam je sve dostupno za samo par sekundi.
Bezbroj puta je svako od nas tražio odgovore na pitanja iz najrazličitijih oblasti i Google nam ih je uvek precizno i brzo davao. Koristili smo ga, završavali svoje poslove i nastavljali dalje, ali, da li se neko od nas ikada zapitao ko je kreator ovakve genijalne ideje i odakle baš takav naziv.
Google je osnovan 1998. godine i od tada do danas, ova američka multinacionalna korporacija specijalizovana u internetskim servisima i proizvodima nastavlja da raste. Sama misija tvoraca, Larry Page-a i Sergey Brin-a bila je da omoguće dostupnim svetske informacije širom planete. Ovo privatno preduzeće je poslovalo pod sloganom „Ne budi zao“.
Od svog prvog pojavljivanja, Google se sa velikim uspehom proširio na ceo svet, te je 2013. godine proglašen za najposećeniji web-sajt na svetu.Prvobitno je bio BackRub, međutim, izmenili su naziv kompanije u Google, reči koja je nastala od pogrešnog izgovora reči Googol čije je značenje broj jedan praćen sa stotinu nula. Ideja za ovakav naziv je došla od same funkcije ovog sajta, da omogući pretragu velikog broja informacija.
Za 21. vek, život bez Google-a je prosto nezamisliv. Postao je neizbežan akter naše svakodnevice, koji nam pruža more informacija i mogućnost da u najkraćem roku dođemo do one prave i zato smo mu večno zahvalni!
ZAKON ILI APSURD?
Država bez zakona ne postoji. Međutim, nameće se pitanje – gde se postavlja ta granica između neophodnog i besmislenog? U pojedinim državama sveta, postoje takvi zakoni koji će vas zapanjiti, nasmejat iili u najmanju ruku začuditi. Ovo su samo neki od njih, a vi prosudite sami da li su opravdani.
Ukoliko putujete autobusom na prostorima Turske, ne očekujte da vreme prekratite gledanjem filmova, jer je kažnjivo.
Naime, vozač je jednom prilikom pokušao rukama da sakrije ljubavnu scenu, u sled čega se desila saobraćajna nesreća.
Nema deteta koje nije čulo za Vini Pua, najomiljenijeg medvedića današnjice. Ovaj animirani crtani lik izgleda nije pridobio simpatije vlasti u poljskom gradu Tuszynu. Smatra se da je on neprimereno obučen što može negativno uticati na decu, pa je na igralištima strogo zabranjen.
Kečap, kao sastavni deo svakog obroka je zabranjen u kafeterijama širom Francuske. Razlog je očuvanje tradicionalne francuske kuhinje.
Mali paradoks je to što je dozvoljeno stavljanje kečapa na pomfrit, ali ko je rekao da zakonimoraju imati smisla.
Ukoliko ste skloni neverstvu, nikako nemojte posećivati Hong Kong. Ako vas uhvati na delu, žena ima pravo da vas ubije, ali isključivo golim rukama, dok ljubavnicu može “otkloniti“ bilo kojim sredstvom koje joj se nađe pri ruci.
Verovatno vam čudno zvuči, ali japanke su zabranjene na ostrvu Capri u Italiji, jer proizvode glasne zvukove!
Da, dobro ste pročitali! Tako da, ako planirate da posetite ovo mesto, imajte na umu da je nošenje japanki strogo
kažnjivo.
Italija je poznata po još jednom apsurdnom zakonu. U malom gradu Monci, ublizini Milana, možete biti uhapšeni ukoliko svog kućnog ljubimca,
da budemo precizniji, zlatnu ribicu, držite u staklenoj posudi. Na taj način se, prema mišljenju vlasti, ugrožavaju osećanja životinje i ona pati.
Nina Gruborović