Madlenianum je 26. maja bio sedište jednog od najvećih Agile i IT skupova u regionu i šire – druge Agile Serbia Konferencije. Ovogodišnja tema konferencije je bila “Agilnost i programeri”, a događaj je posetilo više od 500 učesnika. Organizatori konferencije ponosni su zbog velikog interesovanja, ali i činjenice da su predavači bili svetski i domaći Agile i IT stručnjaci, poput Dr Alistera Koubrna, Jurgena Apela, Edvarda Tomsona, Adama Tornhila, Anhela Medinile, Morica Hajbera i drugih.
Učesnici su imali priliku da biraju između EPIC, DEV i EXE scene. EPIC scena bila je namenjena predavanjima koja su obuhvatala kako tehničke, tako i teme koje se tiču primene agilnih metodologija. DEV scena je organizovana kako bi se na njoj vodile interaktivne diskusije. EXE scena je služila kao prostor u kome su realizovane radionice. Pored tri navedene scene, novitet je bio Coaching Corner. Ideja ovog prostora je razmena iskustva među učesnicima konferencije i predavačima, odnosno Agile Coach-evima, neformalna komunikacija i druženje kako bi učesnici pitali i saznali sve što ih zanima.
Ako se kratko osvrnemo na sadržaj konferencije, neka od pitanja na koje su predavači odgovorili su: zašto ponekad mora da se menja organizaciona kultura da bi organizacija opstala i napredovala, kako “nagovoriti” menadžment da treba da pokuša sa primenom agilnog pristupa, šta je “tehnički dug” i kako smo došli do ovog fenomena, kako skalirati Agile u velikim sistemima, kao i koje promene se dešavaju u IT indutriji i kako one dovode do promena u svim drugim sferama poslovanja. Bilo je reči i o osnovama i izazovima Git-a (najpopularnijeg Version Control alata), DevOps principima njihovoj praktičnoj primeni. Koliko je konferencija bila uspešna govori i podatak da su predavači ocenili Agile Serbia konferenciju kao jednu od najboljih Agile i IT konferencija u Evropi!
Organizatori konferecije, Agile Serbia zajednica i kompanija Puzzle Software, posebnu zahvalnost duguju mnogobrojnim sponzorima, partnerima i medijskim prijateljima koji su podržali događaj, među kojima su se istakle globalna organizacija Scrum Alliance i kompanija Novomatic LS.
Agile Serbia i Puzzle Software nastaviće da organizuju edukativne događaje u oblasti agilnog razvoja softvera. Kako biste bili u toku, posetite sajt Agile Serbia i pratite stranice na društvenim mrežama: Facebook, Twitter i LinkedIn.